Академічна мобільність студентів у Jamk University of Applied Sciences (Фінляндія)

У весняному семестрі 2024 року студентки кафедри міжнародних економічних відносин Юлія Татарченко, Валерія Дробот, Валерія Домашенко, Анастасія Теслик та Ольга Грицина відвідали університет JAMK University of Applied Sciences (Фінляндія) в рамках програми академічної мобільності і взяли участь у пʼяти курсах протягом весняного семестру, а також літній школі при університеті.
Дякуємо Jamk University of Applied Sciences за співпрацю та наводимо відгуки наших студентів:
Валерія Дробот:

Це мій перший досвід академічної мобільності, і спочатку я боялася, чи прийме мене ця країна і цей університет, але, як виявилося, це було дарма. Університет, як і країна, і саме місто прийняли мене як свою, і мені тут дуже подобається. Тут неймовірна природа і чудові люди.

Я дуже рада, що вступила на кафедру міжнародних економічних відносин, яка дала мені можливість взяти участь у такій мобільності. Це безцінний досвід, який стане в нагоді як у повсякденному житті, так і в моїй майбутній кар’єрі.

Валерія Домашенко:

Я дуже вдячна можливостям , які надають на спеціальності міжнародні економічні відносини, кафедри ННІБІЕМ , бо ми всі живемо зараз у досить складний час. Але завдяки міжнародній діяльності СумДУ студенти мають можливість пізнавати світ навчання та культури різних країн . Мені випала можливість навчатися в університеті «Jamk», Фінляндія, де дуже цінують не теорію, а практику. Я відчула справжнє студенство через різні університетські заходи , проєкти та нових друзів.

Анастасія Теслик:

Студентська мобільність обов’язково має запам’ятатися чудовими людьми й інсайтним навчанням. Саме так у мене й сталося з Jamk University of Applied Sciences.
 Цей досвід каталізував мою мотивацію дізнаватися про світ крізь міжкультурне спілкування. А різносторонній підхід до викладання зумів підсвітити мої сильні та слабкі сторони. Тож, звідси я з собою заберу не лише більш глибоке розуміння бізнесових процесів, а й краще усвідомлення себе.

Юлія Татарченко:

Мій досвід участі у програмі мобільності на семестр в Університеті JAMK (Ювяскюля, Фінляндія) був надзвичайно позитивним і незабутнім. Ця програма дала мені можливість не лише здобути цінні академічні знання, але й зануритися в нову культуру та розширити свої горизонти.
Однією з найсильніших сторін JAMK є високий рівень освіти. Викладачі тут є справжніми професіоналами своєї справи, завжди готові допомогти та підтримати студентів. Курси, які викладались, були добре структуровані і мали практичну спрямованість, що дозволило мені застосувати теоретичні знання на практиці.
Особливо сподобалася можливість працювати в міжнародних групах, де ми обмінювалися досвідом та ідеями з колегами з різних країн. Окрім академічного аспекту, програма мобільності дала мені можливість подорожувати і відкрити для себе Фінляндію. Це був чудовий спосіб розширити свій кругозір та здобути нові враження.
 Загалом, семестр у JAMK був неймовірно корисним для мого особистого і професійного розвитку. Я дуже вдячна за цю можливість і рекомендую програму мобільності всім, хто хоче отримати якісну освіту та незабутній досвід.
Ольга Грицина:
Навчаючись на кафедрі міжнародних економічних відносин, я мала можливість бути студентом за обміном в Jamk University of Applied Sciences на програмі International Business. Ця програма дала можливість отримати нові знання, досвід , незабутні враження. Знайомство з новими людьми з різних куточків світу розширило мої горизонти та відкрило нові перспективи. Перебування в Фінляндії дало можливість не лише познайомитися з фінською культурою, але й зануритися у неї повністю, а також повною мірою відчути студентське життя.
Мобільність студентів стала можливою завдяки спільному проєкту науковців кафедри міжнародних економіних відносин СумДУ та JAMK University of Applied Sciences. Кафедра міжнародних економічних відносин працює над тим, щоб співпраця стала постійною і студенти щорічно брали участь у семестровому навчанні у Фінляндії.
Ще в цьому році заплановані візити науковців кафедри до JAMK University of Applied Sciences.